אירועי שירה בציבור אירועים משמחים לכל גיל

שירה מרוממת את הנפש. היא תמיד גורמת למצב רוח טוב. לשירה יש כוח אדיר, כוח מרפא. השירה משכיחה מצוקות או לפחות מטשטשת אותן. לשירה בציבור יש ערך מוסף המהווה מכפיל כוח ואף יותר של כל הסגולות הגלומות בשירה.

אירועי שירה שונים מתקיימים במתכונות שונות: ערבי זמר בהנחיית זמר או זמרת המנחים ומובילים את הערב, בליווי שקופיות עם מלות השירים המאפשרות לקהל לשיר עם המלים ובכך לחוש עצמו שותף מלא לחוויית השיר. יש שירה בציבור המתקיימת במתכונת של מקהלות שונות העולות לבמה בזו אחר זו, כאשר כל אחת מהן מתאפיינת במה שמייחד אותה לעומת אחרות. המגוון יוצר אפקט מיוחד.

כאשר מתקיימים ערבי שירה בציבור יש רבים החווים את החוויה גם אם אינם שרים אבל עצם שהייתם במקום שבו מתקיים העבר וחשיפתן לשירים, שמיעם והקשבה להם, כל אלה מחזקים ומעצימים את השמחה- שמחת חיים כפשוטה.

שירים חודרים לחדרי הלב

שירים משרים אפוא אווירה נעימה. יש  שירים שמתקיימים במתכונת שבה השירה בציבור היא חלק מההווי של  החבורה המתכנסת. לדוגמה- בפגישות מחזור שרים המתכנסים שירים מתקופת נעוריהם ובכך הם שבים ומזכירים לעצמם את התקופה שבה שירים אלה היו חלק בליתי נפרד מחוויית ומאהבת נעוריהם.

שירה בציבור היא על פי רוב ערב שבו שרים את נכסי צאן הברזל של הזמר העברי- שירים המכונים כשירים שלא נס ליחם. מדובר בשירים שכולם מכירים ולכן הן מהווים מעין מכנה משותף. היכרות השרים את השירים יוצרת בהם תחושה של שותפות, של צוותא, של שייכות אל קהילה שיש דברים שמחברים אותה. שירים אלה שזורים כחוט השני ברקמת החיים התרבותית.

אכן, שירים בציבור משמחים בכל גיל. די לראות ילדים קטנים נסחפים ומתלהבים כשהם שרים שירים, מתירים לעצמם לזייף- מבחינתם לא מדובר בזיוף כי הם שרים את השיר הנכון להם באופן  המתאים להם.

אירועי שירה בציבור הם חוויה בכל גיל כי לשירים, כמו לאהבה, לחום, לחיבוק וליופי אין גיל. כל שיר יפה לכל גיל וכל גיל יפה לכל שיר. שירים הם אל- זמניים, על-זמניים. הם נכנסים אל אותו חדר בלב שבו אנשים שומרים את כל הטוב והיפה שבחיים.